Skip to main content
melancholia

Bloger melancholik

Nie je to tak dávno, čo som sa vrátil do IT sféry. Skoro 16 mesiacov bokom, žiadna každodenná dávka IT povinností – skrátka úplná zmena. Od októbra som však späť a vnímam zmeny. V biznise, v sieťach, v ľuďoch … Aj ako bloger.
Keď sa dlhšiu dobu živíte IT zamestnaním, viac menej aj si neviete predstaviť zmenu. Možno o to väčší šok človek prežíva, keď tá zmena nastane. Bolo to pre mňa veľa zmien, po odchode z HP som bol chvíľu na voľnej nohe, no nebola to žiadna istota a bez rezervy je to ťažko. Tak som zamieril do autopriemyslu, čo bolo pre mňa kúsok lákavé, ako vlastne celý proces výroby auta prebieha. Nočné mi nevadili a i keď miestami som potiahol cez 200 hodín za mesiac, platilo heslo – od do a robotu si neberiem domov. Takže sa dalo zvyknúť si aj na vstávanie o 4:00.

Stará láska nehrdzavie

Ale nielen situáciou segmente ma začali ťahať myšlienky do IT. Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie a ja som postupne opäť dostal náladu pohybovať sa vo svete jednotiek a núl. Od októbra pracujem ako webdeveloper v Creative Department, kde síce teraz prejdem po vzájomnej dohode na pol úväzku, čo mi umožní venovať sa už zákazkám i svojím projektom, keďže prichádzam programovaniu opäť na chuť a evidentne sa veľa vecí za ten rok a pol zmenilo, takže musím dobiehať zameškané a teším sa zo skúšania nových vecí (napr. dýchajúce logo na mojej vynovenej osobnej stránke 🙂 – ale nejak to funguje len v chrome 😀 ).

Progress technológií však nie je jediný, ktorý nastal, ako som naznačil v úvode. Niektoré firmy išli hore, niektoré dole. Udiala sa aj kopa vlastníckych prevodov a mnoho firiem rástlo. Takisto rástli aj malé projekty či podujatia, ktoré sa pohli míľovými krokmi vpred a v neposlednej rade aj ľudia z fachu. Mnohí ste nasadili laťku vysoko a dali veciam rozmer zahraničného formátu a iní si splnili svoje sny a dali do pohybu aj nás podaktorých. Ťažko Vás spomenúť všetkých.

Určite rád môžem spomenúť a pozdravovať do Thajska Erika „Depi“ Gyepesa, poblahoželať Websupport-u k prvenstvu v počte hostovaných domén s koncovkou .sk ako aj ich projektu NiceReply, Rasťovi Turekovi sa jeho Synopsi.TV, či večnému hejterovi Mišovi Draganovi, ktorý dokáže často svojími tweetmi mi dvihnúť náladu 🙂 Zoznam je dlhý, aj kvoli mnohým z Vás, ktorých som nespomenul, som rád, že som sa vrátil. Možno je teraz ten správny čas dosiahnuť v tejto sfére niečo viac, než som dosiahol doteraz. Som Vaším dlžníkom a ďakujem! 😉

P.S.: Nie, tento článok som nepísal pod vplyvom drog 🙂

P.S. 2: Nie, nepozeral som Rosamunde Pilcher a ani nič podobné tesne pred písaním 🙂

P.S. 3: Kľudne ma skritizujte 🙂

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

7 thoughts to “Bloger melancholik”

  1. Vitaj späť v IT sfére a taktiež tu na blogu! Hádam občas, keď vydá čo to napíšeš aj sem na blog. Nech sa ti darí! 🙂

    1. niekomu naladu, niekomu nervy :))) tak ale taky si a to je pomerne fajn. dolezite je, ak vies akceptovat nazor ineho a vies sa pripadne ospravedlnit a uznat si chybu

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: