Skip to main content
Eiffelova veža v Paríží

FOTOblog – Valentín v Paríži

V druhej polovici februára som vzal priateľku pri príležitosti jej narodenín a sviatku sv. Valentína do Paríža. Jednak som si aj ja splnil také malé predsavzatie a jednak som potreboval kúsok psychicky vypnúť. Ako bolo? Skvelo! Paríž nesklamal. Prinášam aspoň pár foto z vyše 400 …
Človek mieni, štrajk to zmení

Človek mieni, štrajk to zmení

Mali sme letieť v pondelok ráno, avšak kvôli práve začatému štrajku náš ranný let smer Paríž zrušili a prebookovali nám letenky na poobedňajší .. To, že plánovaný odlet o 17:30 nakoniec letel až po 20tej hodine nič nezmenilo na túžbe zložiť si veci na hotelovej izbe v Paríži. Ta-dá! Letisko Orly, cca 22:00 a ja zisťujem, že moje prvé tri vety po anglicky boli zároveň aj posledné a tak som de facto až do konca pobytu komunikoval už len francúzsky.

Keď sme došli o polnoci konečne na hotel po vyše hodinovej ceste tamojšou MHD, padol som do postele ako pytel zemiakov (po sprche samozrejme) a bol som rád, že som rád.

Voi-lá!

Ráno sme sa prebudili do slnečného rána a ja som si pri cigarete všímal tamojšiu atmosféru. Bolo to trochu iné, ako na Slovensku. Po raňajkách, ktoré tvorila bageta, maslo a džem (ďaľšie dni to isté, ale na spestrenie sme menili poradie týchto troch vecí) sme vzali mapku a hor sa do plánovania.

Netrvalo dlho a už sme kráčali smerom na Champs-Elyssé, ktoré okrem toho, že je veľmi široké a dlhé, nie je nijak extra zaujímavé. 🙂 Stretli sme pri Elizejskom paláci nejakú tetu a pýtali sa jej na niečo. Pobavila nás otázkou, či u nás ešte stále vládne komunizmus. Odpovedal som, že pri našej súčasnej vláde k tomu po takmer 19tich rokoch opäť „úspešne“ spejeme. Následne sme pobehali peši väčšinu centra a po absolvovaní niekoľkých kilometrov sme sa vrátili do hotela a na druhý deň to už riešila aj MHD … Ale dosť bolo obkecov, nepíšem esej ani cestopis, pozrite si aspoň tých pár foto 😉

Na konci Champs-Elyssés pri víťaznom oblúku
Na konci Champs-Elyssés pri víťaznom oblúku
Eiffelovka z diaľky
Eiffelovka z diaľky
 pohľad na prvé a druhé poschodie
pohľad na prvé a druhé poschodie
 bazilika Sacre-Coeur
bazilika Sacre-Coeur
 Louvre a jeho vstupná pyramída
Louvre a jeho vstupná pyramída
 Nočný Paríž
Nočný Paríž
 Bicykle a skútre sú hojne využívané na osobnú prepravu
Bicykle a skútre sú hojne využívané na osobnú prepravu

Suma sumárum, bolo skvele, dokonca ani ceny neboli nijak extra prehnané. Bohužiaľ bola citeľná strata toho jedného dňa, zapríčinená štrajkom. Avšak atmosféra ako taká nás nalákala a preto plánujeme v auguste týždňový pobyt. Paríž sme si jednoducho zamilovali. 😉

Aj na tomto cestovaní sa dá už dnes ušetriť vďaka cashback-u. Ušetríte na ubytovaní (booking.com), cestovaní (Kiwi.com, Uber, atď.), praktické veci (Tesco, Kaufland, Lidl, …), atď. Využite to 🙂 Aj v USA a ďaľších 55 krajinách!

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

5 thoughts to “FOTOblog – Valentín v Paríži”

  1. Pekné fotky. Takže odporúčaš? Ja som tiež mojej milej navrhol Paríž, ale ju to nejako neláka. Ona len more, more, more.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: