Skip to main content

Pozor na dôchodcov!

Aj keď možno úvodné slová vyznievajú mierne kruto, sami už asi tušíte o čom bude reč. Áno, o našich starších spoluobčanoch.

Nemám proti starším ľuďom nič, koniec-koncov, sám mám babku a staroba snáď čaká aj mňa. No agresia či priam nehorázny egoizmus podaktorých starších jedincov nemá hraníc. Včera som mal jednú príhodu. Bol som na pošte pre peniaze na konci Petržalky. Stál som v rade, ako je na naších poštách zvykom, keď sa dovalila jedna postaršia pani. Nebola dnu ani minútu, keď začala frflať koľko schodov sem ide a ešte aj musí čakať. To som sa ešte ovládal, dúfajúc, že ju to po pol minúte prejde …

Mýlil som sa …

Pokračovala minútovým preslovom a zastavila sa, keď sa snažila zaostriť môj mierne nasrdený a vyčítavý pohľad. Zabralo len na pár sekúnd. Medzitým som postúpil bližšie k okienku a zbieral posledné zbytky kľudu. O minútu som už nevydržal a vynadal jej, že tie schody sú tam kde sú už 25 rokov a umiestnenie schodov ma reklamovať u architektov, nehovoriac o tom, že aj pracovníčky pošty majú nárok na deň voľna, nakoľko tie u nás ťahajú každý deň dvanástky. Odišiel som z pošty, počúvajúc výčitky o neúcte k starším ľuďom a cítiac ďakovné pohľady spolutrpiacich, zapálil si cigaretu a ukľudnil sa.

Dnes som sa mierne nahneval cestou na košickú ulicu. Išiel som pomerne neskoro (okolo 17:30) a pri brestovke nastupovala staršia pani, ktorá sa ledva hýbala podopierajúc sa o paličku. Nejde mi do hlavy jedno. Prečo dôchodcovia MUSIA chodiť v MHD práve v čase, keď mladí idú zo škôl, či pracujúci zo zamestnania. V čase, keď prave títo majú po náročnom dni toho viac než dosť, nesú väčšie tašky či nákupy. Vodiči sa musia ponáhľať vďaka „nacvakaným“ intervalom medzi zastávkami v kolóne áut aby nedošli o prémie a dávajúc pozor na dôchodcov, sadajúcich si minútu na sedadlo, tak aby nedošlo k úrazu. Nemôžu chodiť sa poflakovať po trhoch a obchodoch mimo špičku? Od 8:30 do 13:00 je času viac než dosť. Nemyslíte?

Na záver chcem len dodať, že nemám nič proti starším ľuďom. Moja babka sa teší veku 83 rokov, tá druhá mala v neďeľu porážku a jej stav nie je práve najlepší. Ide mi len o kúsok tolerancie, aby sme predišli konfliktom či úrazom. Ak môžete, dohovorte svojím starým rodičom. Je to aj vo Vašom záujme.

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

4 thoughts to “Pozor na dôchodcov!”

  1. ja viem prijat kritiku a mazem len nezmyselne prispevky. tvoj prispevok nepresiel filtrom mojho systemu, nevies citat, co ti pise oznam?

  2. pisal som to uz mierne ospaly, takze moze byt, ze je niekde gramaticka chyba. ale stylovanie nie je az take hrozne 😉 a to teplo skodi viacerym, ale krotime sa kazdy z nas 🙂

  3. Ahoj programátor. To s tou poštou mi nejako ušlo, to s tou MHD už bolo lepšie. Ale aj tak, zlepšiť písanie, prečítať po sebe, a tak. Potom uverejniť.
    Ale aj tak. Nie všetci sú dokonalí. Keď musíš, tak musíš! Niektorí sa jednoducho správajú ako individualistickí kolektivisti a niektoré veci si neuvedomujú alebo nechcú uvedomiť.
    A nesmieš zabudnúť, že teploty vonku v tom čase sú na takých hodnotách, že to starým ľuďom nerobí dvakrát dobre 🙁

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: