Skip to main content

Si rodič? Potom sa tak správaj!

Rodičia sú tu od nášho narodenia, sme ich dielom. Sú naši učitelia, opora i anjeli strážni. Ale nie vždy …

Spoznal som na Birdz.sk jedno veľmi milé dievča. I napriek krátkej dobe sme si celkom sadli a robili si navzájom bútľavú vŕbu. Hlavne ona počúvala mňa, no snažím sa to dorovnať. Už skôr spomínala nejaké problémy v rodine, no netušil som, aké je to zlé.

O tom, že je to naozaj zlé, som sa dozvedel až keď mi volala počas nočnej prechádzky tmavými petržlaskými ulicami. Keď niekto uprednostní toto riziko namiesto znášania útrapov v teple domova, svedčí to už o vážnosti situácie. Tento týždeň sa nám ju našťastie podarilo s Andynou presvedčiť, aby aspoň jednu noc spala u nás, pretože by som nemohol kľudne spávať, keby sa to nepodarilo. Stačilo, že už deň predtým bola riadne nachladnutá.

Obdivujem ju za to, že pomerne na svoj vek to ešte nesie celkom dobre ako aj, že sa dokáže o seba postarať a to dokonca aj o rodinu, ktorá si na nej vylieva zlosť a trápenie z neúspechov v práci. Kompenzujú si na nej svoje neúspechy, namiesto toho aby pri nej stáli a brali ju ako svoju morálnu oporu a motiváciu. Kompenzujú si to na nej i jej bratovi. Keď som videl SMS od jej otca, neveril som vlastným očiam. Povrchné správanie miešané s agresiou a vulgaritou, ktoré sa zmestilo do 140 znakov.

Niekto si povie, že čo ma do toho. Viem aké je to byť odvrhnutý. Viem aké je to, keď sa Vám zrúti rodinný život. Je to tažké i pre rodičov, ale aj pre deti. Môj otec od nás odišiel 2 týždne pred mojími 16timi narodeninami. Vtedy sa pre mňa zrútil svet, pretože som veľmi lipol na rodine. Rezignoval som. Škola, správanie a proste všetko som vzdal, šiel som dolu vodou. Nevedel som to dlhú dobu otcovi odpustiť.

Prešiel však nejaký čas, otca som pochopil a máme dobrý vzťah. Pomáha mi ako sa dá. Takže s odstupom času na to pozerám inak.

Čo som tým chcel povedať? Každý z nás je iná povaha a inak psychicky odolný. Ak ste rodič, správajte sa aj podľa toho. Vaše dieťa je Vaša krv. Ak Vám ubližovali v detstve, nevybíjajte si zlosť na svojom dieťati. Je to aj Vaša krv. Nech je medzi Vami a Vaším partnerom či partnerkou akákoľvek situácia, nedávajte to vyžrať dieťaťu, nezaslúži si to. A ak je nedajbože citovo slabšie, môže sa stať, že jeho samovraždu budete mať na svedomí Vy! Okolie Vám to dá patrične pocítiť …

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

3 thoughts to “Si rodič? Potom sa tak správaj!”

  1. Len vďaka tebe som stále na tomto svete.Do smrti ti budem vďačná…mnohokrát si mi pomohol aj napriek tomu,že si nemusel a poznal si ma len krátku dobu.
    Aj keď teraz nie sme až tak v kontakte,nezabudla som,čo všetko si pre mňa urobil.
    Mám ťa moc rada…si skutočný PRIATEĽ!!!ĎAKUJEM TI

  2. aku mam istotu? su veci, ktore sa len tazko vymyslaju a videl som aj SMS, ci trapenie na jej ociach. A ci by som dokazal mat vztah s niekym, kto ma podobne problemy? rodina by nemala byt dovodom na predsudky. v citovych veciach sa riadim inymi pravidlami.

  3. .teda kamka ma o to poprosila….že …. Je to smutné,ked sa rodičia takto správajú.Ja by som ich určite dala na súd. A akú máš istotu,že to je naozaj tak?Veď píšeš,že sa poznáte len určitú dobu. A mám ešte otázku. Dokázal by si mať s ňou vzťah,keď má takéto problémy?

    Toto nebol moj nápad ani moje slová….to len tak bokom. 🙂

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: