Skip to main content

Software Freedom Day

Pozývame Vás na Deň slobodného softvéru (Software freedom day), ktorý sa uskutoční v sobotu 18. septembra po celom svete, vrátane Bratislavy.

So slobodným softvérom sa stretávame každý deň, často bez toho, aby sme o tom vedeli. Veľa rôznych zariadení u Vás doma je softvérovo vybavená  voľným operačným systémom  Linux. Ide napríklad o rôzne set-to-boxy, DVD prehrávače, Wifi routre, či televízie. Tiež väčšina webstránok používa ako server Apache, a určite je všetkým známy najpopulárnejší webový prehliadač Firefox, ktorý takisto patrí medzi voľne dostupné softvéry. Príkladov je oveľa viac. Väčšina ľudí si ale fakt, že využíva slobodný softvér, ani neuvedomuje.

Preto sa každoročne koná po celom svete Deň slobodného softvéru, ktorý má poukázať na existenciu a výhody slobodných programov. Počas dňa predstavíme rôzne známe slobodné programy (Linux, Firefox, OpenOffice, mplayer, Gimp), menej známe (Gnome, KDE, Openshot, …) ako i serverové (Apache, PHP, MySQL, …). Budeme rozdávať DVD s rôznymi slobodnými programami, odpovedať na otázky ako i ponúkať doplňujúce informácie.

V Bratislave sa Deň slobodného softvéru uskutoční 18. Septembra 2010 (sobota) od 10:00 do 18:00 na dvoch miestach v Bratislave: nákupné centrum Polus City Center a v Progressbare na Panskej 13.

Mapa – ProgressBar:

Mapa – Polus City Center:

Pokračovaním tohto dňa budú pravidelné installfesty v Progressbare, každý posledný štvrtok v mesiaci. Progressbar.sk je prvý slovenský hackerspace, so sídlom na Panskej 13 v centre bratislavy. 

Viac na www.linuxfest.sk.

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: