Skip to main content

Card&Reader od TatraBanky – recenzia

Po dlhej odmlke som začal opäť využívať služby bankových inštitúcií. Skúsil som zmenu a mám účet vo viacerých bankách. Vrátil som sa aj k Tatra Banke a pozrel som sa na ich novinku.

Keďže veľa času trávim pracovne, čiže pri PC, potreboval som balík služieb primárne využívajúci elektronickú formu komunikácie s bankou.

Pred dva a pol mesiacom som písal o malej chybe na webe TatraBanky, keď som sa z vyhlásenia banky prvýkrát dozvedel o Card&Reader. Nevenoval som tomu pár dní pozornosť, no potom som prijal ponuku na testovanie.

Priznám sa, že som si nepozrel žiadne informácie o tejto pomôcke skôr, než som ju držal fyzicky v rukách. Pri zakladaní účtu som dostal aj samotnú čítačku, čakal som už len na vydanie karty.

Pri prvom vzhliadnutí karty ma prekvapila absencia otvoru na batérie alebo konektoru na kabeláž. Ani jedno z nich nepotrebovala, takže predchádzajúce obavy z prípadnej nekompatility s mojím OS boli zbytočné. Veľkosť karty je podobná ako samotná karta, avšak hrubšia. čím sa vylučuje jej možnosť prenosu v peňaženke, no má to aj skrytú výhodu … aspoň eliminujete počet zbytočných platieb 🙂 (vlastná skúsenosť).

Porovnanie velkosti karty a čítačky
Porovnanie velkosti karty a čítačky

Čítačka je určená na prácu s InternetBankingom TatraBanky a je ďaľšou formou zvýšenia bezpečnosti s týmto nástrojom. Jej používanie je celkom jednoduché (návod ani netreba nejak extra čítať) a pomerne rýchle i keď by som snád vyčítal veľkosť tlačidiel. My, ktorí máme trochu väčšie prsty totiž občas stlačíme aj dve tlačidlá súčasne.

Práca s čítačkou nezačne ihneď po vložení karty, Je potrebný PIN kód.
Práca s čítačkou nezačne ihneď po vložení karty, Je potrebný PIN kód.

Práca s čítačkou nezačne ihneď po vložení karty, Je potrebný PIN kód.

Po jeho zadaní Vás zariadenie vyzve k voľbe potrebného úkonu – kód alebo platba. Kód je potrebný napríklad pri prihlasovaní do InternetBankingu. Pri prevodoch logicky využijeme platbu, kde sa zadá suma a číslo účtu a do kolónky už len zadáme tzv. odpoveď …

Po zadaní voľby a parametrov dostaneme od čítačky odpoveď, ktorú už len stačí prepísať do aplikácie.
Po zadaní voľby a parametrov dostaneme od čítačky odpoveď, ktorú už len stačí prepísať do aplikácie.

Celkový dojem

Keď to zhrniem, samotná čítačka je vskutku zaujímavý prvok zvýšenia bezpečnosti, veď kto sa dnes nesnaží chrániť svoje ťažko zarobené peniaze. Jediné, čo by som jej vytkol sú už vyššie spomínané tlačítka, čo je však pri jej veľkosti a účelu pochopiteľné. Inak som spokojný, aj keď priznám sa, že som zvedavý, dokedy vydrží batéria, keďže som nenašiel ani solárny minikolektor.

Poznámka: Testovanie karty prebehlo na základe dohody s NeoPublic, avšak bez akéhokoľvek nátlaku na výsledný verdikt. S uvedenými tvrdeniami sa plne stotožňujem a nezatajil som ŽIADNE negatívne skúsenosti s čítačkou, ani som nebol nijak ovplyvňovaný.

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

5 thoughts to “Card&Reader od TatraBanky – recenzia”

  1. eMDi asi vela o bankovnictve a kreditnych kartach nevies. Inak by si nezmazal prve cisla ale posledne, kedze prve cisla su identifikacne cisla banky a typu karty a su v podstate jednoducho nahraditelne. kedze si tam nehaj aj svoj exp 10/10 byt tebou tesim sa na krasny ucet 🙂
    ak mi neveris rad ti to dokazem

  2. faster: cislo polozmazane 🙂 aj tak mam ten ucet len na testovanie a nebudem ho uz dlho asi vyuzivat, takze karta bude odovzdana na skartovanie v banke 😉 ale co sa tyka negativnych skusenosti, hovorim, ze zatial sa mi este ziadna nevyskytla. ked sa vyskytne, napisem.

  3. Vdaka za cislo karty 🙂

    Ale inak vidim, ze si vela veci citacke nevytkol. Podobne ako ja, v mojej recenzii. Ale spomedzi citatelov na nu hudrali viaceri.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: