Skip to main content

Opúšťam ICQ svet …

V snahe byť lepším človekom a čestnejším, snažím sa dodržiavať aj autorské práva. Aj preto som prešiel na Linux, ktorý je open source, aj preto používam open source programy.

Z tohto dôvodu končím svoje pôsobenie na vlnách ICQ, ktoré je voči užívateľom dosť tvrdé. Jeho licenčná politika je viac než krutá voči jeho užívateľom.

Mnohí z Vás ani netušite, že porušujete minimálne jedno pravidlo z licenčných podmienok, s ktorými ste pri registrácii súhlasili.

Na tomto odkaze nájdete útržky zarážajúcich pravidiel ICQ siete, ako aj iné dôvody. Že sa Vás to netýka? Ale áno 🙂 Stačí, ak používate Mirandu alebo iný neoficiálny klient. Alebo ICQ využívate na firemnú komunikáciu? Tak ste vinní!

Priznám sa, bez mučenia, že Jabber mi vyhovuje viac už len kvôli tomu, že môžem mať v Jabberi pripojený TV program, slovník, či iné zaujímavosti. Stabilita siete, možnosť využívania kdekoľvek a open source pôvod je o dôvod viac. A hlavne férové podmienky používania.

Moje Jabber ID je emdi@jabber.org …

Ďaľšie súvisiace info nájdete na:

Proč opustit ICQ..
Na pokec už jedine Jabber

P.S.: Prepáčte, že opúšťam ICQ …

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

11 thoughts to “Opúšťam ICQ svet …”

 1. nie je to hlavny dovod … hlavnym dovodom je, ze ich aktualizacia je rychlejsia … po dalsie je moznost pripomienkovanie ich vyvoja a mozes si ich aj upravit …

 2. Pouzivat open source programy preto, aby si neporusoval autorske prava? Co takto pouzivat aj freeware?

 3. Som vinny, pozadujem trest smrti… lebo na svete je to najvyssie previnenie ake je len mozne… :)))))

 4. jabbim.cz to umoznuje … pozri si ich web … ja mam 6 TV stanic, 1x predpoved pocasia a 8 slovnikov v jabber konte pripojene …

 5. ahoj eMDI 🙂
  jak zijes?
  pekne si to zhrnul…
  zaujimalo by ma ko myslis toto:
  „v Jabberi pripojený TV program, slovník, či iné zaujímavosti“
  sak ja si to zistim 🙂
  PS: tiez zrusim uz icq len co presvacim zopar ludi tak icq posielam…
  maj sa

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: