Skip to main content
camera

VIDEOBLOG – Odsudzujem DDoS útok na čas.sk

Ľudská debilita nepozná hraníc. Okrem poškodzovania majetku vandalmi, či inými prejavmi asociálneho správania, bohužial prešli podaktorí výrastkovia aj na internet.

Ich počíňanie však má častokrát veľmi nepriaznivý dopad na mnoho ľudí. Útokom na server vydavateľstva Ringier znemožnili bežnú prácu mnohým a zároveň narobili vrásky adminom webov a sietí využívajúcich služby Dial Telecomu (vrátane mňa).

Na žive.sk diskusii k článku o tomto útoku bolo mnoho názorov. Padlo viac nápadov, že kto to môže mať na svedomí, ako aj to, že Čas.sk za to môže. Nemyslím. Je to síce bulvár, ale sú to aj ľudia, ktorí si robia len svoju prácu. prácu o ktorú má záujem stále enormné množstvo ľudí.

Neodsudzujem Ringier, neodsudzujem čas.sk a ani jeho adminov, takisto technikov. Všetci robili čo mohli. Odsudzujem útočníkov ako aj ľudí bezhlavo klikajúcich na všeličo, čo im príde v mailoch a ľudí podceňujúcich bezpečnosť ich počítačov.

Viac už vo videu.

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

4 thoughts to “VIDEOBLOG – Odsudzujem DDoS útok na čas.sk”

  1. Právedosťdobré prirovnanie s tou nemocnicou naozaj by som chcel dotyčného frajeaa vidieť v situácii keby súrne potreboval pomoc, a nemocnica by jukôli hackerom nemohla poskytnúť.

  2. Spomínať transplantácie / boha je naozaj dosť od veci…Onicom blog

    Ty si rano snupal struhanku, alebo od kial si prisiel na taky rozumny komentar? Nahodou celkom dobre a mozne prirovnanie. Mne sa to celkom lubi a tiez odsudzujem ten DDoS utok. Ked hackli ten urychlovac castic, aby ich upozornili na bezpecnostne chyby v systeme, budis, pomohli im. Ale cim pomohol tento cracker, to fakt netusim. Proste hlupe individum, alebo skupina ludi, ktora si musi dokazovat svoju silu tak ako vie. Nejako skutocne to asi naozaj naozaj nevie.

  3. sorry ale pliest tam transplantacie, boha a pohlavne organy sa mi zde uplne mimo…. nepodporujem hackerov… k samotnemu obsahu nemam co dodat… ale ten priklad ma dostal 😀

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: