Skip to main content

Bojkot Markízy a frašky zvanej SuperStar

Dnešný ranný monitoring mojich obľúbených webov zakončilo mediálne.sk, v ktorom som vzhliadol zajímavú diskusiu.

V diskusii je zverejnená výzva umelcov (Daniel MIKLETIČ, Dušan GIERTL, Henry TÓTH) k bojkotu vysielania TV Markíza v nedeľu 9.12.2007 od 20:00 do 20:15. Dôvodom je vysielanie relácie SuperStar ale hlavne jej posledné charitatívne kolo zo dňa 2. decembra 2007.

Niežeby umelci mali niečo proti charite, práve naopak. Problémom je spôsob, akým to bolo realizované. Celá záležitosť bola podaná mierne povedané – komerčne. Ako vždy, naivní diváci mali zaslať spoplatnenú SMS rádovo v desiatkach Sk a dražiť hračky, následne bol so všetkými poctami odovzdaný šek a všetci sa mohli roztrhnúť od dojatia. Namotanosť na formát zneužívať podobným spôsobom na takú formu (ružovej á la T-Debile) reklamy považujem za hyenizmus.

Áno, je správne pomáhať, či už potichu ako to robia mnohí iní, alebo nejak lepšie. Spomeňte si na Rockyho úder … Účastník reality show VyVolení Jaroslav Rocky Gábor sa zúčastnil kickboxerského zápasu v prospech charity. Tvrdý tréning a nie práve jemné dotyky. A nie státie na pódiu, smutný EMO pohľad, padajúce plyšaky a na koniec drahá ožieračka (ano, možno barter, ale ide o princíp) na Goodbye Party.

Charita sa robí rozhodne inak. Charita v podaní TV Markíza sa mi zdá proti srsti už dlhšiu dobu. Preto sa pripájam a jediné, čo si cez víkend pozriem, bude Lampáreň … A čo Vy?

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

13 thoughts to “Bojkot Markízy a frašky zvanej SuperStar”

  1. Najviac mi bolo na grc z haberu, ako si tam honil ego tym, ze verejne prehlasil, ze sa vzdava honoraru.. Hanba markize a dnesnym „celebritam“. Keby tam neni pyco a adela, tak SHS 3 si nepozriem ani raz..

  2. To co predvadza Markiza je … (to sa neda lepsim slovom napisat, radsej tam tam 3 bodky)!!!
    Na Markize v poslednom case nie je nic, esteze mame aj ine slovenske stanice ako STV (Klinika Grace, 24, Zufale Manzelky a sem-tam dobry film) JOJ (vsetky tri kriminalky CSI, Kosti, De Facto, Mafstory a Co na to Mojsejovci =:-))) hehe)
    Proste Markiza na to doplati, doplati na to uz onedlho, pretoze sledovanost uz nie je taka ako byvala (a jej ako sa povie rodinne striebra koncia: Susedia, Superstar)…nic ine jej neprajem, len aby bola kazdy den TROJKOU NA TRHU =:-)))…(dvojkou uz byva castokrat)

  3. Markiza je schopna vsetkeho a preto uz okrem 7EDEM S R.O. nič na Markíze nesledujem.
    Nebankovky ich uz nezivia, tak su v zaujme zisku schopny zneuzit ludske utrpenie. Trpiaci dostanu par tisic a Markiza zhrabne na reklame miliony. Je to nechutne (Bailando, Reflex a naposledy Superstar) a coskoro na to doplatia. Divaci to dlho tolerovat nebudu.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: