Skip to main content

Nie je pagerank ako pagerank

Mnohi internetu znalí vedia, čo znamená toto označenie. Do určitej miery je to vyjadrenie kvality webu z pohľadu strejdu Googla.

Už nejakú dobu som pozoroval, aký mám page rank, ktorý zavisí nielen od množzstva spätných odkazov, ale aj od iných faktorov. Jednou z jeho nevýhod je napríklad doba medzi jeho aktualizáciou, ktorá sa pohybuje niekde na úrovni 100 – 120 dní, čo je pomerne dlhá doba. Keďže môj page rank, bol dlhú dobu 2, priznám sa, že už som neveril v jeho skoré zvýšenie.

Aké bolo moje príjemné prekvapenie dnes (okrem toho, že sa posúval čas), keď mi prišiel Tomáš Abaffy zablahoželať počas mojej cigaretky s kávou na balkóne k novému page ranku! Myslel som si, že si ma len doberá. Omyl. Presvedčil som sa sám o tom na vlastné buľvy!

Ibaže sme zistili jednu komickú vec. Keď si do prehliadača navolíte IBA emdi.sk bez WWW na začiatku, na spodku si môžete všimnúť page rank ikonku s číslom 3. Avšak keď si pozriete www.emdi.sk , tak sa zobrazí page rank 4!

Je to rozhodne zaujímavé už len preto, lebo väčšinou sú na iných weboch moje linky bez www na začiatku, no i tak som rád, že page rank stúpol a je to pre mňa malá forma odmeny.

Tak či tak. Vďaka za page rank patrí Vám – čitateľom môjho blogu, takisto kamarátom ako sú Tomáš, Braňo, Depi, Embuck a mnohí iní. Vám všetkým ďakujem za dnešný pekný deň a sľubujem, že kvalita emdi.sk pôjde hore 😉

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

7 thoughts to “Nie je pagerank ako pagerank”

  1. Ak Ti mozem poradit.. toto je stary problem SEO, ktory ma aj riesenie. Sprav si do .htaccess aby ti vsetky stranky v nekanonickej forme presmerovavalo na kanonicku. Takto sa Ti bude zbierat pagerank na jednu stranku a nie zbytocne rozdelovat na dve.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: