Skip to main content

T-mobile zamlčuje pár vecí pre FIX a Easy

Vaša super skvelá akcia – dobi si kredit cez paušál príbuzného/známeho je zaujímavá. Má však zopár chybičiek krásy. Medzi nimi aj zamlčané pravidlá hry.

 

V súčasnej dobe používam dočasne prepaidový program od T-mobile – program Fix. Nevýhodnosť programu spočívajúca v 30 sekundovej tarifikácii už pri beztak šialeným cenám je raz za čas kompenzovaná benefitmi zo strany operátora.

 

V súčasnej dobe prebieha pri santa kampani promo na dobitie kreditu na vašej Easy / Fix karte z paušálu Vášho známeho vo výške 12 EUR, avšak Vám sa priráta 24 EUR. Super! Ešte si pridajme k tomu nekonečné volania do siete operátora cez víkendy zadarmo (týždenný poplatok 1 EUR), či volanie po tretej minúte zadarmo v rámci siete. Super! Prečo nie? Ale …

 

Všetko má svoje povestné „ale“ … Pokiaľ využívate pri cestovaní bratislavskou MHD službu SMS lístok, môže sa Vám stať podobne ako mne minulý týždeň nemilá vec. Pošlete prázdnu SMS na číslo 1100 a čakáte na lístok v podobe SMS. O to viac ostanete prekvapení, keď nájdete v SMS nasledujúci text:

Vaz. zakaznik, sluzba nie je pre Vase cislo dostupna pre nedostatocnu vysku skutocne dobiteho kreditu. Dobite sa a do 30 min. Vam bude sluzba opat spristupnena.

 

Moje prekvapenie a hnev sa samozrejme hned dostavili, keď som vedel, že môj kredit je viac ako 9 EUR. Samozrejme som o pár hodín kontaktoval operátora. Odpoveď bola, že SMS lístok si môžem zakúpiť len zo zakúpeného kreditu a nie z toho bonusového (pri akcii 12 EUR od známeho + 12 EUR bonus od operátora). Viac zamrzí, že sa mi akosi nikde túto podmienku nepodarilo nájsť uvedenú (ani na stránke operátora).

 

Ďaľšou nemilou skúsenosťou s touto akciou bolo zvláštne odratávanie kreditu po cca. každej tretej odoslanej SMS, kde k spoplatneniu prišlo aj 2 až 3 krát. Samozrejme pri snahe o skontaktovanie operátora na linke 12345 v pomerne neskorých večerných hodinách som to po cca. 15tich minútach vzdal. Pochopiteľne. Však cena hovoru za minútu: 0,119 EUR (3,60) …

 

Už sa teším, až opäť prejdem na O2 …

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

6 thoughts to “T-mobile zamlčuje pár vecí pre FIX a Easy”

  1. Som nespokojná so službou easy odkedy zrušili vyhodné balíčky mojim najbližším a 100 minút do všetkých sieti. Mám chuť zrušiť zmluvu. Platila by som pokutu 120 €. Približne toľko mi preba splatiť do konca paušálu. Jedinou výhodo sú volania po 20 hod. v Telekome zadarmo a 100 Mg na internet.

  2. Mal som t-mobile asi 8 rokov . Po 8 rokoch som presiel do siete o2 a som maximalne spokojny , skoda ze tak vyhodny operator neprisiel uz skor . odporucam

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: