Skip to main content
updates - aktualizacie

Zase zmeny, ale na webe

Nie webe ako takom, ale webe mojom. Dajme tomu, ze po nejakej dobe som spravil prvé viditeľné zmeny minimálne vo vzhľade. Čo je nové?

Všimli ste si isto zmenu farebnej schémy. Upravil som nejaké drobnosti. Je to niečo ako predzvesť nového designu i systému. Design už pred vyše rokom zhotovil Uplink na zakázku, vrátane vektorového logotypu. Čiže snáď sa dokopem aspoň k zmene a optimalizácii šablóny.

Je pravda, že v rozhovore pre Braňa Ráca som načrtol inováciu môjho vlastného blogsystému. Keďže mi však čas neumožňuje túto zmenu uskutočniť, nakoľko dokončujeme v práci vývoj nového meteo.sk, tak som začal testovať Opiner CMS od mladých slovenských tvorcov Tomáša Tatarka a Christiana Erwena.

Samotný systém od vyššie spomínaných tvorcov sa mi páči. Má síce pár múch, ale Tomáš ich operatívne fixuje a vývoj speje k lepšiemu. Predbežne som rozhodnutý nielen tento systém používať a aktívne pomáhať pri jeho vývoji (de facto bez mojich zásahov do kódu), ale aj podporiť po finančnej stránke.

Vrátim sa však k webu. Ostal už len e-target reklamný systém, zmizli zaťial systémy predaja backlinkov, keďže ma strejda google už dva PR update-y po sebe penalizoval. Podľa indícií to vyzerá, že to bolo kvôli directoglobal.com … Uvidíme. Snažil som sa optimalizovať farebnú schému aby neťahala v tme oči a cez deň bola čitateľná, takisto som pridal wakoopa štatistiky o najviac používanom SW (majú momentálne len s bielym pozadím kua) a samozrejme ako správny paranoidný programátor a sysadmin som pridal štatistiky blokovných IP od tzv. SpamBotov a nevhodných príspevkov (99,2% zariadil môj redakčný systém :)) ).

Budem upravovať ešte ďaľšie veci. Predbežne do pätičky stránky pribudne RSS čítačka vybraných webov. Požadované zmeny mi prosím napíšte do komentárov a budem sa ich snažiť zrealizovať. 😉 Pekný víkend priatelia 😉

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

5 thoughts to “Zase zmeny, ale na webe”

  1. netvrdim, ze vlastnim … hovorim, ze disponujem dvomi TLD, cim som myslel, ze mam dve rovnake domeny s rozdielnymi TLD , cize .sk a .info 😉

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: