Skip to main content

Škandál! Vista Tower povolená!

Vyrastal som v mnohými nenávidenej Petržalke, ktorú dodnes považujem za moju srdcovú záležitosť i keď v nej teraz nebývam. Sledoval som už predtým rozruch okolo v nadpise spomínanej stavby.

V takzvanej RSS čítačke odoberám viacej zdrojov, medzi nimi i novinky z oficiálnej stránky mestskej časti. Dnes mi prišiel odkaz na informáciu o POVOLENÍ tejto ohyzdnej stavby, ktorá sa bude nachádzať v blízkosti Sadu Janka Krála, neďaleko štadiónu Artmedie.

Vista Tower už pred pár mesiacmi vyvolal značný hnev obyvateľov Bratislavy, hlavne petržalčanov. Bojovalo sa proti jej výstavbe viacerými spôsobmi, bolo dokonca i verejné prerokovanie, ak sa nemýlim.

Ale nebolo by to Slovensko, keby šuchot peňazí nebol pre niektorých bližší ako svedomie a hlasy občanov. Blahoželám magistrát. Blahoželám samospráva. Nezabudnite, že ešte je tam pár desiatok „zbytočných“ stromov, ktoré keď spílite, vznikne pekný priestor pre Vaše mrakodrapy, parkoviská a nákupné centrá či iné voloviny. Vaši mecenáši – Vaši páni!

P.S.: Pred ďaľšími voľbami budem ešte lepšie zvažovať svoj hlas. Alebo radšej emigrujem niekde, kde mi bude výstavba úplne ukradnutá!

eMDi

Blogger, webdeveloper, linuxák, F1 Fan

6 thoughts to “Škandál! Vista Tower povolená!”

  1. ako co to tu teraz tocis? to ci vznikne nador nemas velku sancu ovplyvnit, ale umiestnenie stavby ano! o tom moze rozhodnut clovek!

  2. aha a ked budes mat nador na mozgu a lekar povie, ze ta treba operovat, tak mu povies, ze nie, ze tebe vadi sposob liecby ze ty chces nejaky iny, ktory sa tebe viac paci?

  3. nedavno som cital rozhovor v SME s dakym architektom, mal zaujimavu myslienku:

    Preco bezni ludia nekafru do remesla lekarom a chirurgom a „nechaju to na odbornikov“.

    Preco bezni ludia naopak kafru do remesla architektom a sami sa tvaria ze vsetko vedia najlepsie?

  4. Emdi, toto nemyslíš vážne! Radšej budeš bývať v Petržalke, kde budú len sivé paneláky a kopa zanedbaného priestoru?

  5. Vista Tower nebude umiestnena pri Sade, ale viac v Petrzalke Macharova ulica – Šrobárovo námestie… Pri sade a namiesto stadionu Artmedie sa bude stavat tiez, ale na to si pockame 🙁

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: